Book now!

teambuilding

back

Únikové hry – jedinečná zábava která utuží vztahy ve vašem týmu.

Najít teambuildingovou aktivitu, která by vyhovovala představám všech zúčastněných, není nikdy lehké. Zde je několik důvodů, proč si myslíme, že právě únikové hry mohou být tou správnou volbou.

Komunikace a spolupráce

K úspěšnému dokončení únikové hry je potřeba efektivně komunikovat a spolupracovat s dalšími členy týmu. Ostatně, koncept her to maximálně podporuje. Všichni hráči jsou na stejné lodi a směřují ke společnému cíli: vyřešit hlavolamy a rozluštit kódy před tím, než vyprší čas.

Když tým vstupuje do herní zóny, vstupuje do zcela “nového světa” - stimulujícího a poutavého prostředí. Hra jim pomáhá odpoutat se od každodenních problémů a staví je do zcela nezvyklých situací. Hlavolamy jsou navrženy tak, že vyžadují koncentraci, kreativitu a spolupráci mezi členy týmu. Dokončení většiny úkolů si vyžaduje komplexní myšlení a postupná řešení problémů. Dost přitom pomáhá, když na úkolech pracuje víc lidí zároveň. Kdo již někdy předtím únikovou hru hrál, bude určitě souhlasit s tím, že víc hlav víc ví. Ale jen tehdy, když spolu hráči mluví. V nejjednodušší podobě se dá princip hry shrnout takto: nalezení problému, brainstorming ohledně možných řešení, rozhodnutí ohledně správného postupu, uskutečnění řešení, úspěch nebo nový pokus. Po vyřešení problému se objeví problém nový. Že to připomíná vaše každodenní výzvy? To je možné. Rozdíl je však v pestrosti úkolů a množství netradičních řešení. Ty tuto „dřinu“ nakonec proměňují v zábavu.

Časový tlak a řešení problémů můžou být zábava

Úkoly, které na hráče v únikové hře čekají, na sebe ve většině případů přímo navazují. Každý získaný kus informace nebo vyřešený problém tak vede tým k novému porozumění souvislostí a přibližuje je k finálnímu řešení. Jak pak tým postupuje hrou, získává čím dál větší kontrolu nad situací. Každý vyřešený problém jim zároveň dává pozitivní zpětnou vazbu: jsou na správné cestě. Úspěch je sám o sobě odměnou a motivuje hráče k řešení dalších úkolů. Většina hráčů svůj zážitek pak popisuje jako “návrat k dětské hravosti”.

Koncem hry to zdaleka nekončí

Společné řešení problémů, společně prožité chvíle plné zábavy a všechny pozitivní (a někdy i frustrující) zážitky se po hře stávají oblíbeným tématem hovorů. Členové týmů se dělí o dojmy, sdílejí zábavné či rušivé momenty a diskutují o tom, co fungovalo a co již fungovalo méně. Probírají všechno, na co v průběhu hry nebyl čas. Když se teambuildingu zúčastní více týmů, porovnávají si týmy mezi sebou často své zážitky ze hry. Jak nám jednou řekl jeden z našich teambuildingových hostí: „Náš tým si to užil tak moc, že jsme o tom při následující večeři vůbec nedokázali přestat mluvit.“

Radost a vzrušení z objevování vytváří pozitivní energii a společně prožité chvíle navíc utužují vztahy uvnitř týmu.