Book now!

for all ages

back

Únikové hry jsou rozhodně pro každý věk!

Když lidé poprvé slyší o únikových hrách, často je napadá srovnání s Pevností Boyard. To je také důvod, proč si pak myslí, že únikové hry jsou jen pro mladé lidi. Nuže, po 2 letech provozu MindMaze a více než 20 000 návštěvnících můžu rozhodně říct, že únikové hry jsou vhodné pro každý věk!

Existuje ale spodní hranice pro děti: většinu únikových her si užijí teprve od 6-7 let. Závisí to samozřejmě i od dizajnu hry, takže bych určitě doporučovala podívat se na popis nebo fotky místnosti ještě před tím, než si hru rezervujete (předpokládám, že nechcete vzít Vaše ratolesti do místnosti, která je inspirovaná třeba filmem Saw). 6-leté děti možná nebudou schopny vyřešit složitější matematické hlavolamy, rozhodně si ale užijí (velice netradiční) atmosféru hry, prohledávání místnosti či možnost pohrát si s netradičními předměty, které doma jen tak nenajdou. Taky určitě stojí za zmínku, že děti mnohem snadněji nacházejí řešení k netradičním problémům – prostě proto, že jejich mysl ještě není zatížená zaběhanými myšlenkovými dráhami a stereotypy.

Jednou jsem v MindMaze zažila jednu rodinu: tatínka, maminku a jejich 7-letou dcerku Emily (která považovala ze velmi důležité představit se mi hned poté, co k nám dorazili ). Pamatuji si, jak se pak táta s mámou na deset minut zasekli u alchymistovy knihy protože “v té knize určitě musí být napsané něco důležité”, zatímco Emily sama objevila v místnosti 2 nebo 3 podstatné věci.

V každém případě však neexistuje žádná horní hranice. Zatím nejstarší osobou v MindMaze byla 72- letá paní. Únikovou hru si přišla zahrát se svými vnoučaty. Její vnoučata už tehdy byli dospělí lidé. O několik dní později nám její vnuk napsal email o tom, jak si babička hru užila tak moc, že o tom ještě pořád nepřestala mluvit. To byl jeden z nejhezčích komplimentů, jaké jsme kdy dostali!

Únikové hry jsou zkrátka víc o přemýšlení a logice, než o velkých fyzických výkonech. I proto vám v nich několik let životních zkušeností a moudrosti navíc pomůže stejně jako třeba živelná dětská kreativita a zvídavost!