Rezervuj teď!

game story

zpátky

Legenda o Alchymistově komnatě

Tato úniková hra je založena na legendě o slavném alchymistovi, který žil v Praze v šestnáctém století. Jmenoval se Michael Sendivogius (1566–1636) neboli Michał Sędziwój – měl totiž polské kořeny.

alchemists chamber

Alchymisté byli slavnými vědci své doby. Prováděli výzkumy v oblasti fyziky, chemie, matematiky, filozofie, botaniky, optiky, astrologie a dokonce i okultismu.

Sendivogiusovým pražským patronem byl císař Rudolf II., známý podporovatel věd a umění, který v honbě za kamenem mudrců neváhal obětovat obrovské sumy ze státní pokladny.

alchemists chamber

Legenda praví, že po letech neúspěšného pronikání do tajů proměny kovu ve zlato přišel Sendivogius o přízeň císaře a byl uvržen do nejhlubších kobek Pražského hradu. Legenda také praví, že Sendivogius ve skutečnosti kámen objevil. Rozhodl se jej však uchránit před rukama chamtivého císaře. Ukryl kámen mudrců ve své tajné komnatě a podle legendy je tam kámen ukryt dodnes a čeká na svého objevitele. Získat jej může jen ten, kdo dokáže, že jej je hoden. Jak? Musí vyřešit hádanky a odkrýt záhady, které kámen obestírají.

Troufáš si na toto dobrodružství? Připrav se na vzrušující únik z místnosti a zjisti, zda jsou legendy pravdivé.

Rezervuj teď!