ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

O ÚNIKOVÝCH HRÁCH OD MINDMAZE

Potřebuji pro hry znalost určitých jazyků?

Před hrou, po hře a v jejím průběhu můžete s herními instruktory komunikovat v českém a/nebo anglickém jazyce.
Pro hry Galactic Pioneers a Nautilus je potřeba znalost češtiny či angličtiny.
Hry Alchymistova komnata a Enigma žádnou znalost jazyků nevyžadují. Pokud hrajete s někým, jehož znalost výše zmíněných řečí není na dobré úrovni, doporučujeme vybrat si jednu z těchto dvou her.

Jak mohu změnit datum a čas rezervace?

Datum a čas rezervace lze změnit emailem (info@mindmaze.cz) nebo na telefonním čísle +420 773 044 318.

Kolik hráčů může hrát v jednom týmu?

Doporučený počet hráčů se liší podle zvolené hry. Alchymistovu komnatu a Enigmu doporučujeme pro 2-5 hráčů, Nautilus lze hrát ve 2-6 hráčích a pro hru Galactic Pioneers je potřeba 3-6 hráčů. Galactic Pioneers je naše nejnáročnější hra, proto vyžaduje alespoň 3 hráče. Nicméně, pokud jste zkušení hráči únikovek (nebo si prostě hodně věříte), můžete si zkusit hru zahrát i ve dvou hráčích - bude to jistě výzva, ale taky spousta zábavy.
Máte-li zájem hrát s jedním hráčem nad rámec doporučeného počtu, možné to je. Avšak hrát ve více lidech není příliš pohodlné z hlediska omezeného prostoru a snížené možnosti spolupráce v rámci týmu. Pro větší skupiny tedy doporučujeme se rozdělit a hrát v menších skupinkách ve více místnostnech najednou.

Jak jsou únikové hry od MindMaze náročné?

Naše nejnáročnější hra je Galactic Pioneers, takže pokud Vám jde o výzvu, rozhodně bychom doporučili tuto. Zbytek her je ve své celkové náročnosti podobný, avšak každá má svůj speciální styl a téma. Nautilus je hodně příběhový a humorný; Alchymistova komnata je o tajemstvích a propojování souvislostí; a Enigma je akční, ačkoliv i tam si zaluštíte. Doporučujeme vybrat si téma, které je Vám nejbližší, a nechat se unést příběhem.

S jakým předstihem bychom měli dorazit?

Prosíme, abyste přišli 10 minut před začátkem hry. Díky tomu budete mít dostatek času si odložit věci, využít toalety a celkově si udělat pohodlí. Každé hře navíc předchází krátká instruktáž.

Kterou únikovou hru od MindMaze si mám zahrát?

MindMaze nabízí v Praze již šest let nezapomenutelné únikové hry, od high-tech dobrodružství pro opravdové nadšence až po klasické únikovky pro začátečníky. Naše hry jsou vhodné i pro děti, a pokud jste velká skupina, nabízíme možnost hrát najednou dvě identické hry jako soupeřící týmy.
Pokud si nejste jisti, kterou hru si vybrat, kontaktujte nás prosím na emailu info@mindmaze.cz nebo na telefonním čísle +420 773 044 318. Rádi Vám pomůžeme.

Jaké oblečení je vhodné pro únikové hry?

Hlavně pohodlné, ve kterém se Vám bude dobře pohybovat. Pokud nosíte brýle, určitě je nezapomeňte doma.

Jsou únikové hry od MindMaze strašidelné?

Nenabízíme žádné horrorové či strašidelné hry. V průběhu hry možná narazíte na momenty napětí nebo nejistoty, ale nemusíte se bát žádných lekaček ani krve. Věříme, že si lze užít zábavnou hru, aniž by se musel kdokoliv bát.DÁRKOVÉ POUKAZY

Jak si mohu zakoupit dárkový poukaz?

Navštivte prosím náš internetový obchod shop.mindmaze.cz, kde si můžete dárkový poukaz během pár minut snadno zakoupit a zaplatit online. Dárkový poukaz lze pořídit ve formátu ke stažení, který máte k dispozici ihned po zaplacení, nebo si můžete vybrat, zda chcete fyzickou formu poukazu doručit poštou či si ho vyzvednout osobně.
Nabízíme také exkluzivní dárkové krabičky, které jsou mnohem víc, než jenom poukaz. Každá dárková krabička má svůj unikátní design a obsahuje vybrané předměty související s tématem hry a speciální vzhled poukazu. Jedná se o nevšední dárek, který jistě přinese nezapomenutelný zážitek.

Má dárkový poukaz omezenou dobu platnosti?

Naše poukazy nemají nijak omezenou platnost - můžete je využít úplně kdykoliv.

Jak mohu uplatnit svůj dárkový poukaz?

Poukaz lze uplatnit během rezervace na webu. V rezervačním formuláři se nachází speciální políčko na kód poukazu, náš rezervační systém kód automaticky zvaliduje a upraví podle jeho hodnoty cenu hry. Prosíme Vás, abyste poukaz zároveň přinesli s sebou, až si přijdete hru zahrát.

Kód mého dárkového poukazu nefunguje, co mám dělat?

Pokud máte jakýkoliv problém s uplatněním dárkového poukazu, napište nám prosím na email (info@mindmaze.cz) nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 773 044 318. Rádi Vám pomůžeme.DĚTI V MINDMAZE

Mohou únikové hry od MindMaze hrát děti?

Ano, děti od 6-7 let si mohou hru užít a zapojit se do řešení úkolů. V případě skupin dětí mladších 12 let požadujeme doprovod dospělé osoby.

Jaký je doporučený věk pro únikové hry od MindMaze?

Již děti od 6-7 let si mohou hru užít a zapojit se do řešení úkolů. V případě skupin dětí pod 12 let požadujeme doprovod dospělé osoby. A horní věkový limit není žádný! Naše hry jsou pro všechny věkové skupiny. Zatím nejstarší hráčce (alespoň, co víme) bylo 78 let a moc si hru užila.

Máme malé dítě, může hrát s námi?

Děti mladší 6 let se nemohou hry aktivně účastnit, ale mohou být se zbytkem rodiny v herních prostorách. Dokonce s sebou můžete vzít i kočárek, autosedačku a podobně. Mějte však na paměti, že k nám vedou schody, které Vám cestu s kočárkem trochu zkomplikují.

Jsou Vaše hry strašidelné?

Nenabízíme žádné horrorové ani strašidelné únikové hry, všechny naše hry jsou vhodné pro děti.

Jakou hru byste doporučili pro děti?

Všechny naše hry jsou vhodné pro děti. Galactic Pioneers je naše nejobtížnější hra, doporučujeme ji jenom těm nejzkušenějším hráčům (jakéhokoliv věku). Pro větší skupiny dětí (7 a více) se hodí Alchymistova komnata ve verzí pro souboj týmů, kde tutéž hru hrají dva týmy v různých místnostech proti sobě a soupeří o lepší čas.DOSTUPNOST PRO SKUPINY SE SPECIÁLNÍMI POTŘEBAMI

Jsou únikové hry od MindMaze vhodné pro neslyšící skupiny?

Hry jsme schopni neslyšícím skupinám přizpůsobit. Doporučujeme však hru Alchymistova komnata. Kontaktujte nás prosím předem, abychom hru mohli připravit.

Je úniková hra vhodná pro vozíčkáře?

Bohužel ne. Nacházíme se v budově, která nemá bezbariérový přístup. Stejně tak hry jsou bohužel v tomto ohledu limitované a nevhodné pro osoby s omezenou hybností.VÝJIMEČNÉ PŘÍLEŽITOSTI

Žádost o ruku v únikové hře od MindMaze

V MindMaze jsme byli již několikrát svědky žádosti o ruku. Jednou jsme dokonce měli oznámení těhotenství zbytku rodiny ve hře Enigma. Pro žádost o ruku má nejvhodnější atmosféru pravděpodobně Alchymistova komnata nebo Nautilus, ale jste-li fanoušci sci-fi, vynikající volbou je i hra Galactic Pioneers. Pokud vše dopadne podle představ, nabízíme na oslavu jako dárek lahev prosecca. Jestli vás zajímají další detaily těchto událostí, můžete si přečíst více na našem blogu. :) U nás zatím všechny požádané dámy řekly "ano"!

Zakomponování dárku k narozeninám

Pro zlepšení zážitku z narozeninové oslavy nabízíme možnost schování dárku do místnosti. Prosíme předem o informaci o velikosti balíčku, ale téměř jistě pro něj místo najdeme.